EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ
14 Temmuz 2023


Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

Güncelleme Tarihi: 31.12.2019

Evde Sağlık Hizmetlerine Nasıl Başvurulur?

*Türkiye’nin genelinde tahsis edilen 444 38 33 numaralı telefon, mesai saatleri içerisinde aranarak başvuru yapılır. Ayrıca mesai saatleri dışında hasta ve hasta yakınlarının mesaj bırakabileceği bir santral kayıt sistemi bulunmaktadır.

Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda Koordinasyon Merkezince değerlendirilir. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucunun olumlu veya olumsuz olduğu konusunda en kısa sürede bilgi verilir.

Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığınca sunulmakta olup ücretsizdir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizde;

- 1 ekip görev yapmakta olup, ekibimiz Gördes merkez ve köylerine hizmet vermektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri Ekibimiz;

-  1 Doktor,

- 2 Hemşire,

- 1 Araç olarak hizmet vermektedir.

Evde sağlık hizmetleri; yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir. Evde sağlık, hizmeti alan bireyin yaşamını etkileyen hastalık durumunun, günlük yaşam aktivitelerine etkisinin en aza indirilerek kısa sürede en yüksek düzeyde fonksiyon görme becerisine, bağımsızlığına ulaşmasını ve yaşam kalitesinin arttırılmasını amaçlayan hizmettir.

 

Gördes  Devlet Hastanesi bünyesinde 31.12.2019 tarihinde kadar  Evde sağlık hizmetlerine başvuran hasta sayısı toplam 467  olu, aktif hasta sayısı 107'dir.

   


       İl Sağlık Müdürlüğü’nce Manisa Devlet Hastanesi Eğitim Salonu’nda düzenlenen törenle Evde Sağlık Hizmetleri çalışanlarına teşekkür belgeleri verildi. Hastanemiz adına teşekkür belgelerini, Dr. Hasan Kerem Dilcan ve Hemşire Saffet Karaca ve Hemşire Cennet Kunt aldılar.


Hastanemizde 25/10/2018 tarihinde Evde Sağlık Hizmetleri hasta yakını okulu eğitimi Diyetisyen Vasfiye Kaçar, Hemşire Saffet Karaca, psikolog Emre Kaya, Fizyoterapist Evrim İncel tarafından yapıldı.evde bakım1.jpg

1.png

2.png

3.png

4.png