Kurumsal

Tarihçemiz

HASTANENİN TARİHÇESİ


      19.07.2011 tarihinde inşaatına başlanan 25 yataklı Gördes Devlet Hastanesi hizmet binasının  13.07.2012 tarihinde geçici kabulü yapılmıştır. Toplam kapalı alanı 4431 m2 olan, 3 Blokdan oluşan bina 2013 yılı Aralık ayı itibari ile hizmet vermeye başlamıştır.

 

Kurumumuz D Grubu hastane olup, 1. Seviye Acil servis hizmeti verilmektedir. Acil servis de Acil Müdahale Odası, 9 yataklı Hasta Gözlem Odası, Pansuman- Enjeksiyon odası ile hizmet vermektedir.

Poliklinik hizmetleri bölümünde 9 poliklinik odası bulunmaktadır. Dahiliye Polikliniği, Pediatri Polikliniği, Aile Hekimi Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve  Doğum Polikliniği, Diş Polikliniği , EKG Polikliniği, Hasta Hakları Birimi, Röntgen, Laboratuvar, Anne-Bebek Odası yer almaktadır.

Yataklı servisi 20 yataklı Genel Servis ve 5 yataklı Palyatif Bakım Ünitesinden  oluşmaktadır. Diyaliz ünitesinde 7 cihaz bulunmaktadır.  20 ile 25 arasında hastaya günde 2 seans olarak hizmet vermektedir. Diyaliz hastalarının taşıma işlemi diyaliz servis aracı ile yapılmaktadır.

Kurumumuzda Hasta Hakları İletişim Birimi,Çalışan Hakları Birimi, Enfeksiyon Kontrol Komitesi ve Kurum Performans Kalite Birimi çalışmaları gerek hasta, gerekse de personel memnuniyetini en üst düzeyde tutmak amacıyla hizmet vermektedir.

14 Haziran 2023